سلحشور پای میزمحاکمه

کارگردان سریال حضرت یوسف (ع) بدلیل شکایت خانه سینمای ایران امروز (شنبه ) در دادگاه حاضر می شود. به گزارش تماشاگران فرج الله سلحشور با تایید این خبر و پیش از حضور در دادگاه به خبرنگار ایرنا گفت: هفته گذشته احضاریه ای از دادگاه مبنی بر شکایت خانه سینما بدستم رسید اما از جزئیات آن اطلاعی ندارم.وی افزود: دقیقا نمی دانم در دادگاه باید پاسخگوی چه موضوعی باشم اما تصور می کنم بیان برخی حقایق درباره سینما دلیل اصلی شکایت خانه سینما از من باشد. به گفته سلحشور شاکی این پرونده خانه سینما است که خود را بعنوان نماینده اهالی سینما معرفی کرده است.
تهیه کننده سریال حضرت یوسف (ع) پیشتر گفته بود :«خانه سینما که از کارگزاران سینمای آمریکا (هالیوود) برای سفر به ایران دعوت می کند و با پذیرایی از آنان در تهران، مراسمی را برای تجلیل از کسانی که علیه ایران و اسلام فیلم ساخته اند، برگزار می نماید، اما این نهاد صنفی به جای حمایت از پدیدآورندگان سریال «یوسف پیامبر(ع)» از من به سبب ابراز عقایدم درباره ماهیت سینما و وضعیت این هنر در ایران، شکایت کرده است.»

 

سلحشور افزود: «براساس اطلاعات دریافتی، خانه سینما به سبب ابراز عقاید من در باب وضعیت سینما در ایران شکایت کرده است! سخن من این است که بخشی از سینمای ایران متاسفانه آلوده به فساد و جولانگاه مافیایی خطرناک شده است که برای جهان بینی انقلاب اسلامی و ارزش های برآمده از مکتب اسلام ناب محمدی(ص) حرمتی قائل نیستند.»

سلحشور: مافیای سیاسی اقتصادی در خانه سینما را افشا می کنم

خانه سینما از «فرج الله سلحشور»، تهیه کننده و کارگردان سریال «یوسف پیامبر» در دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم کارکنان دولت شکایت کرد.به گزارش ایرنا به نقل از کیهان شنبه این خبر را سلحشور شامگاه پنجشنبه، 22مرداد 1388 در مراسم تجلیل از عوامل این سریال در «هتل انقلاب» اعلام کرد و گفت: «خانه سینما که از کارگزاران سینمای آمریکا (هالیوود) برای سفر به ایران دعوت می کند و با پذیرایی از آنان در تهران، مراسمی را برای تجلیل از کسانی که علیه ایران و اسلام فیلم ساخته اند، برگزار می نماید، اما این نهاد صنفی به جای حمایت از پدیدآورندگان سریال «یوسف پیامبر(ع)» از من به سبب ابراز عقایدم درباره ماهیت سینما و وضعیت این هنر در ایران، شکایت کرده است.»
این سخنان که در ساعت 30/22 پنجشنبه شب گذشته ایراد شد، حاضران در مراسم را از این اقدام «خانه سینما» به تامل و تعجب واداشت.
به گزارش ایرنا خبرنگار کیهان پس از پایان سخنرانی «فرج الله سلحشور» درباره جزئیات این شکایت با وی گفتگو کرد. کارگردان سریال «یوسف پیامبر(ع)» به «کیهان» گفت: «هفته گذشته، احضاریه ای از شعبه دوم بازپرسی دادسرای ویژه رسیدگی به کارکنان دولت دریافت کردم که در احضاریه قید شده است که باید به عنوان متهم و به سبب شکایت خانه سینما طی 3 روز به بازپرسی مذکور مراجعه کنم.»
سلحشور افزود: «براساس اطلاعات دریافتی، خانه سینما به سبب ابراز عقاید من در باب وضعیت سینما در ایران شکایت کرده است! سخن من این است که بخشی از سینمای ایران متاسفانه آلوده به فساد و جولانگاه مافیایی خطرناک شده است که برای جهان بینی انقلاب اسلامی و ارزش های برآمده از مکتب اسلام ناب محمدی(ص) حرمتی قائل نیستند.»
کارگردان سریال «یوسف پیامبر» ادامه داد: «من شکایت خانه سینما را شکایت کل اهالی سینما نمی دانم، در حالی که خانه سینما می کوشد وانمود کند که نمایندگی همه هنرمندان سینمای ایران را عهده دار است. متاسفانه این نهاد صنفی اکنون در سیطره گروهی گرفتار شده که اغلب اعضای این گروه چند نفره به سبب منافع سیاسی و اقتصادی خود، رو در رو با خواسته های هنرمندان و سینماگران قرار گرفته اند.»
سلحشور با بیان اینکه «بسیاری از اهالی سینمای ایران از بازیگران تا عوامل فنی پس از شنیدن سخنان من درباره وضع اسفبار سینمای ایران از این عقیده حمایت کرده اند»، گفت: «از همه سخنان و مواضع خود درباره فساد در بخشی از سینمای ایران و نقش مخرب مدیریت کلان خانه سینما -و نه البته بدنه آن که شامل نیروهای دلسوز است- در دادگاه دفاع می کنم و حاضرم که هر هزینه ای را برای نابودی مافیای سیاسی و اقتصادی سینمای ایران بپردازم.»
در مراسم شامگاه پنجشنبه «هتل انقلاب» که برای تجلیل از همه عوامل این سریال برگزار شد، بازیگران و هنرمندان شاخص سریال در کنار عوامل فنی و... آن حضور داشتند. در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین «علیرضا پناهیان» نیز حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت. پناهیان با تجلیل از سریال «یوسف پیامبر(ع)» خواهان استمرار تولید چنین سریال هایی شد. سردار حجازی (فرمانده قرارگاه ثارالله) نیز از دیگر میهمانان ویژه این بزرگداشت بود و جمعی از منتقدان سینمای ایران، نویسندگان و روزنامه نگاران رسانه های ارزشی به این مراسم دعوت شده بودند.
روزنامه کیهان، می کوشد جزئیات بیشتری را از شکایت «خانه سینما» علیه «فرج الله سلحشور»، کارگردان سریال «یوسف پیامبر(ع)» به اتهام «ابراز عقیده» پیرامون وضعیت هنری کشور در اختیار خوانندگان قرار دهد.
 منبع-تماشاگران

با تشکر وبلاگ بروزترین وبلاگ اختصاصی مصطفی زمانی

دوستان نظر فراموش نشه

/ 6 نظر / 31 بازدید
آسمان سخت

سلام دوست جونم ! مرسی که خبرم کردی . اینروزها شکایت های قلابی و مغرضانه یکی از راحت ترین کارهای روزانه ی یه عده ای شده که با کوچکترین تلنگری بدو بدو میرن به سمت دادگاه و دادگستری برای اقامه ی دعوا .

مهتاب

ببين خيلي بدي...[تماس] چون بهم ايميل نمي دي[ناراحت]

مهتاب

سلام ممنون از اینکه ژاسخ دادی[لبخند]

مهتاب

آخه خيلي از وبلاگا هستن كه جوابي نمي دن.[گل][گل]

مهتاب

ديگه خداحافظ تا فردا يا عصري!!!!!!!!!!!! راستي به سوالم جواب بده : چند سالته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[شرمنده][هورا] [خداحافظ][فرشته]